KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15264329
nr 1526 4329
Paul Jonze
(1883-1973), Sverige
Oljemålning, "Purpurbräcka". Signerad, daterad 1952. Olja på pannå, 18x19 cm, yttermått inklusive ram: 30x32 cm
Paul Jonze, svensk målare född 1883, död 1973.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 mars 2023
kl 18:51:38
4/3 17:20:11